Obserwatorzy

sobota, 19 października 2019

Vichy Mineral 89 Booster


Dzisiaj chciałabym pogadać z Wami o Boosterze nawilżającym od Vichy z serii Mineral89. Kosmetyk otrzymałam do testowania w ramach akcji z Streetcom, ale możecie liczyć na moją szczerą opinię ;)
Zacznijmy od tego czym ma być taki booster - to kosmetyk wyspecjalizowany we wzmacnianiu warstwy rogowej naskórka. Jest to najbardziej zewnętrzna warstwa skóry, które pełni funkcję ochronną. Podsumowując "booster" to serum, które dodatkowo poprawia funkcjonowanie naszej skóry pod kątem jej wzmocnienia.
Serum Vichy opiera się na wodzie termalnej. Wodę termalną Vichy możemy też spotkać jako oddzielny produkt, jakiś czas temu w świecie kosmetyków panowała moda na wody termalne, teraz to ucichło, ale są one wciąż dostępne na rynku. Zawierają one minerały, które mają pozytywnie odziaływać na skórę.
Drugim składnikiem aktywnym serum jest kwas hialuronowy o działaniu nawilżającym. W składzie nie znajduje się alkohol, substancje zapachowe czy oleje mineralne. Producent deklaruje jego hipoalergiczność.Serum ma żelową konsystencję, wchłania się naprawdę szybko, nie pozostawiając tłustej warstwy. Nawilża całkiem nieźle, w mojej skali 8/10. Dla posiadaczek suchej skóry mogłoby jednak być za słaby, w wieczornej pielęgnacji również łączę go z czymś treściwszym. Nie wpływa negatywnie na makijaż, wpisuje się też w etapy azjatyckiej pielęgnacji.  Podsumowując jest to całkiem przyjemne serum, ale jestem bardzo ciekawa czy Wam też wpadłow oko :)

4 komentarze:


Copyright © 2016 I love dots , Blogger